Baenuru

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

KALENDARZ
OGŁOSZENIA
Wiosna 1769 r.__|__Dzień 2.

Śniegi powoli znikają z Gór Tenaro, uwalniając kolejne dolinki i szlaki dla wędrowców, należy jednak uważać na liczne osuwiska i lawiny. Rzeka Mirova mocno wezbrała i miejscami rozlewa się na szerokim obszarze, ciesząc wszelką bagienną roślinność. Na całym półwyspie drzewa puszczają nowe pączki, rozwijają się kwiaty i drobne roślinki, wypełniając krajobraz zielenią. Choć za dnia temperatury robią się przyjemne, to nocą nadal może być całkiem zimno, pojawiają się przymrozki, a sezon palenia w kominku jeszcze nie całkiem się skończył. Często zamiast śniegu pada przelotny deszcz, coraz częściej też można zobaczyć na niebie burzowe chmury. Fauna Baenuru również korzysta w pełni z nadchodzących cieplejszych dni, a w różnych zakątkach można dostrzec ślady młodocianych łapek.
۞ Najnowsze wydarzenia fabularne - poruszenie i alarm w Porcie Siengar, mieszkańcy zastanawiają się, co z tego wyniknie, a policja chwilowo milczy, starając się ogarnąć powstający chaos.

۞ Zapraszamy do spisu języków - znane postaci języki i dialekty można wypisać w polach w profilu, wliczając w to te spoza Baenuru.

۞ Rdzenne ludy Baenuru - mieszkańcy półwyspu sprzed przybycia doń Medevarczyków.

۞ Religie Baenuru - zbiór głównych wyznań pojawiających się na półwyspie.

۞ Oznaczenia i identyfikacja - systemy znaków stosowane w Medevarze i Kirtanie, zarówno teraz, jak i za czasów wojny.

GŁÓWNI MISTRZOWIE GRY

#1 2022-02-14 16:36:00

Wathara
Rybiara
Dołączył: 2022-02-12
Liczba postów: 76
Wiek: Młoda dorosła
Płeć: Samica
Wysokość: 2.17m
Język: Medevarski, Tydrodzki
Pochodzenie: Inny wymiar
Strona konfliktu: Niezrzeszeni
Obecny stan: Dobry
Multikonta: Bruno
WindowsChrome 98.0.4758.82

Puszcza Hegrat - część Kirtanu

p.png


Jak sama nazwa wskazuje - puszcza. Gigantyczna, rozlewająca się po krainie połać zieleni, dom dla większości dzikich smoków, ale również dla niektórych ludzi, którzy upodobali sobie życie poza miastem. Części puszczy znajdujące się bliżej Medevaru są uważane za bezpieczniejsze, im głębiej ktoś znajduje się w lesie, tym większe niebezpieczeństwo związane z fauną lasu. Tyczy się to w szczególności południowej puszczy i to nie tylko ze względu na spotykane tutaj smoki. Lasy te mają znacznie cieplejszy i bardziej wilgotny klimat, miejscami całkiem przemieniając się w dziewiczą dżunglę. Można tu znaleźć wiele fikuśnych roślin, nierzadko śmiertelnie groźnych, a także nie mniej niebezpieczne zwierzęta od robactwa po duże drapieżniki.

Offline

#2 2022-07-29 21:19:59

Tv Oia
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-27
Liczba postów: 20
Wiek: 25-35
Wysokość: 169 cm
Język: Medevarski, Tydrodzki
Pochodzenie: Inny wymiar
Strona konfliktu: Niezrzeszeni
WindowsFirefox 103.0

Odp: Puszcza Hegrat - część Kirtanu

To wszystko było dziwne, takie inne. Znaczy drzewa, zielone i w ogóle, no i masa dźwięków. Owady! Tu są owady! W takich małych rozmiarach często, że ręką można je zabić. Oszalałem całkowicie, właśnie dlatego też usiadłem wysoko na drzewie. Tu się przydały lata życia w wysokich budynkach. Kto by pomyślał, że taka pierdoła się przyda. Pewnie nikt, dlatego taki zdziwiony teraz jestem.
Mimo wszystko siedzenie wysoko nie sprawia od razu, że jest się bezpiecznym, bo ptaki też mogą chwycić cię w pazury i po tobie. Tu jednak korona drzew mnie ochrania, względnie. Chociaż i wyłapałem jakieś stworzenia, co się i tu zapuszczają. Futro, to futro, grunt, żeby grzało kiedy spadnie śnieg, o ile tu będzie zimno. No i co mi po takim kawałku sierści? Na razie nie jest zimno, więc nie będę się przejmować, bo i tak nie wiadomo czego nie udźwignę, zwłaszcza w podróży. No bo podróż mnie czeka, a przynajmniej czekała, takie miałem plany i co z nimi teraz się stało? Zobaczyłem kawałek smacznej trawy i mi się w głowie pomieszało.
Prawie spadłem z gałęzi kiedy coś zaskrzeczało na sąsiednim drzewie, a potem faktycznie spadłem kiedy to coś zerwało się do lotu trzepiąc skrzydłami, jakby się paliło. Pożar swoją drogą, to straszne marnotrawienie wody. Tak czy inaczej spadłem na niższą gałąź, z niej na jeszcze niższą, a potem z półobrotu wylądowałem na kolejnej, chwytając się jej jak tylko mogłem. Na szczęście nie obtarłem się do krwi, bo długie rękawy miałem, ale zabolało. Nie takie rzeczy zniosłem w życiu. Jestem twardy, jak orzeszek niedojrzały. Zawsze taki byłem i zawsze taki będę.
Wdrapałem się z powrotem na gałąź, sapiąc ciężko, bo jednak plecy mnie dalej bolały po upadku z komina, a teraz się jeszcze bokiem walnąłem, żebrami. Eh, ,,walić takie życie" by ktoś powiedział, ale nie ja, ja tak właśnie lubię. Jak życie jest za łatwe, to się człowiek staje złym człowiekiem. Widziałem takich, co mieli miękki materac i ludzi pod sobą. Rozpuszczeni, jak dziadowski bicz. Co nie znaczy, że sobie ponarzekać nie mogę.
-No i za co mnie tak pajace karzecie, co?-wysapałem, tuląc się do pnia. Sam nie wiem do kogo mówiłem. Bogowie już dawno umarli, o ile w ogóle kiedykolwiek żyli, co wiele osób poddawało w wątpliwość. Nie dziwię się, zwłaszcza po tym co się stało. No, nieważne. To drzewo sobie ulubiłem i na nim dzisiejszą noc spędzę. Niby las nie wygląda aż tak niebezpiecznie, ale to nie znaczy, że bezpiecznie jest. Chociaż... Zerknąłem na gałęzie dookoła. Tak, nie ma już żadnego ptaka obok. Przeżyję to, na spokojnie. Bo w nerwach to nic się dobrego nie zrobi. Dlatego tez owinąłem się ciaśniej kurtką, usadowiłem wygodniej między konarami, co rosły akurat tak wygodnie, żebym mniej więcej był bezpieczny przed ponownym spadaniem. Nasunąłem sobie też czapkę na oczy, żeby mnie jasność nie raziła. Lepiej spać w środku dnia, niż pod wieczór czy nocą, bo wtedy największe bestie wychodzą z nor. Wielkie koty, wilki, kury. Strach się bać. No nic, teraz czas spać. Ale mi się zrymowało, aż się uśmiechnąłem na to. I z tym uśmiechem zasnąłem po jakimś czasie, gdyż nie tak łatwo było mi zasnąć przy tych wszystkich dźwiękach lasu.

Z/T

Ostatnio edytowany przez Tv Oia (2022-07-30 02:17:11)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

MEDEVAR      |      KIRTAN      |      NIEZRZESZENI

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
instictrpg - znctg - armiapolska - najlepszyserwermta - barcjawlasciwa