Nie jesteś zalogowany na forum.
Strony: 1
EURUS
Dilophotitan thinobia (dwugrzebieniasty tytan pustynny, pot. "smok pustynny")
PŁEĆ: Samiec
WIEK: 28 lat
POCHODZENIE: Pustynia Nubloris (inny kontynent)
.
JĘZYK
.
Na co dzień porozumiewa się językiem Wspólnym, którego podstaw nauczył się po przybyciu na półwysep. Oprócz tego zna język nomadów, Nairubo, co dodatkowo pomaga mu w zrozumieniu niektórych medevarskich wyrazów i fraz. Pamięta także częściowo swój rodzimy język, Iucati.
.
CHARAKTER
.
Już na pierwszy rzut oka widać po nim, że nie jest typem, który przepada za towarzystwem. Owszem, jest na swój sposób w miarę cierpliwy, i jeśli ktoś mu nie przeszkadza, to i on zostawi go w spokoju, ale zdecydowanie nie ciągnie go do rozmów czy innych interakcji. Preferuje rolę obserwatora i odzywa się tylko wtedy, gdy zostanie do tego zmuszony lub gdy ma coś do powiedzenia. Zdarza się, że wybucha nagle agresją, zwłaszcza gdy zostanie zaskoczony od strony ślepego oka. Działa wtedy przede wszystkim pod wpływem instynktu, a ten najczęściej nakazuje mu pozbyć się zagrożenia. Jest to jednak agresja spowodowana głównie panicznym strachem.
Choć na pozór wydaje się być dość nieprzyjemnym gadem, to nie jest to do końca prawdą. Na skutek wspomnień z przeszłości, nie potrafi on przejść obojętnie obok kogoś, komu zagraża niebezpieczeństwo. Choć w dalszym ciągu ceni swoje własne bezpieczeństwo, to nieraz porzuca wszystko, co w danym momencie robi by komuś takiemu pomóc. Jednak na tym się kończy, nie oczekuje podziękowań, wręcz ich nie lubi. Bywa, że ratuje komuś skórę tylko po to, by zaraz go przegonić gdy ten ktoś zacznie mu przeszkadzać. Można powiedzieć, że jest to raczej odruch, którego nie może powstrzymać, a nie żadna powinność moralna.
Dodatkowo jest on bardzo nieufny w stosunku do innych osobników swojego gatunku i unika ich za wszelką cenę, choć nigdy nie zdradza skąd wzięło się u niego takie nastawienie.
.
ROZMIARY
.
WYSOKOŚĆ: około 9m od ziemi do czubka głowy (z wyłączeniem grzebieni)
DŁUGOŚĆ: 8m (5.5m bez ogona) | maksymalnie 11m ze zgiętą szyją
ROZPIĘTOŚĆ SKRZYDEŁ: 20m
WAGA: 625kg
.
MOCE
.
OŚLEPIENIE - Eurus potrafi wytworzyć potężny błysk światła za pomocą specjalnego elektrycznego organu znajdującego się w grzebieniach na głowie. Zdolność ta tymczasowo oślepia każdego, kto znajdzie się w jej znacznej wielkości zasięgu, co daje mu czas na atak bądź wycofanie się.
FALA UDERZENIOWA - umiejętność ta nieraz następuje po oślepieniu. Eurus wydaje głośny skrzek, który w połączeniu z potężnym machnięciem skrzydłami, tworzy wokół gada silną falę uderzeniową, ogłuszającą i odrzucającą przeciwnika. W przeciwieństwie do poprzedniej zdolności, jest to dla niego niezwykle męczące, dlatego używa jej on wyłącznie w sytuacjach, gdzie nie ma innego wyjścia.
.
UMIEJĘTNOŚCI
.
Choć na pozór wygląda na stworzenie, które na lądzie porusza się mozolnie, Eurus potrafi umiejętnie chodzić a nawet biegać po ziemi, choć wyłącznie na niewielkie dystanse. Skrzydła służą wtedy za przednie kończyny, które pozwalają mu na bieg przypominający nieco niezgrabny galop.
Jego dziób jest uzbrojony w keratynowe "kły", które są znacznie mocniejsze od jego prawdziwych zębów, choć nieco mniej ostre. Eurus używa ich głównie do polowania oraz walki, choć jego szczęki mogą być zaskakująco delikatne, co pozwala mu na podnoszenie wszelkiego rodzaju przedmiotów, jak i również innych stworzeń (bez wyrządzania im krzywdy).
.
HISTORIA
.
Nie lubi mówić o swojej przeszłości. Powszechnie wiadomo o nim jedynie tyle, że nie pochodzi z półwyspu Baenuru i jakaś diabelska siła skłoniła go do przeniesienia się na te tereny. Przynajmniej tyle można usłyszeć z historii nomadów z pustyni, którzy po nagłym przybyciu gada zmuszeni zostali omijać jego nowe terytorium w obawie o swoje bezpieczeństwo, i którzy z tego powodu nie darzą go wielką sympatią.
W rzeczywistości gad nie ma wcale złych zamiarów. Przybył tu tylko dlatego, że nie czuł się bezpiecznie na swoich dawnych terenach. Wbrew pozorom, jego gatunek nie jest wcale tak antyspołeczny, jak sam Eurus. Smoki te żyją w niewielkich klanach, które wspierają się w codziennym trudzie przetrwania, nawet pomimo braku pokrewieństwa. Eurus nie był tu wyjątkiem, również należał do takiej grupy. No więc co poszło nie tak?
Był jeszcze młody, gdy pewnego dnia został zaatakowany przez gada większego od siebie, i przekonał się na własnej skórze, że nie każdy zasługuje na jego zaufanie. Pomimo licznych ran, udało mu się uciec z miejsca walki, jednak gdy tylko dotarł do swojego klanu, zamiast oczekiwanego wsparcia, spotkał się z pogardą. Smoki, które dotychczas uważał za swoją rodzinę, przepędziły go, szydząc z niego i twierdząc, że był słabym ogniwem, oraz że tylko ich spowalniał. Eurus nie miał wyboru, musiał opuścić terytorium klanu. Z nowo narodzoną nieufnością, samiec kierował się bezmyślnie przed siebie, a jego skrzydła zaniosły go aż na półwysep Baenuru. Upewniwszy się, że tutejsza pustynia nie jest terytorium żadnego klanu, postanowił tu zamieszkać. Słyszał coś o wojnie, która miała akurat wtedy miejsce, ale generalnie starał się unikać zarówno ludzi, jak i innych smoków, i nie zapuszczał się głębiej na tereny półwyspu, dlatego też cały ten konflikt jakoś go ominął.
Obecnie żyje na terenach pustyni Oziron, głównie w okolicach skalistych drzew, choć zdarza mu się wędrować w inne miejsca na półwyspie.
.
DODATKOWE INFORMACJE
.
Nie widzi na prawe oko, przez co często ma problem z ocenianiem dystansu od celu.
Dzieli terytorium z Kriktaake, choć nie jest to zbyt pozytywna znajomość. Są one denerwujące, i generalnie Eurus by je przegonił, jednak nie chcą one odpuścić, a on woli nie ryzykować walką, dlatego jest zmuszony jakoś z nimi żyć.
Jego sierść, szczególnie na szyi, jest bardzo miękka w dotyku (za którym, niestety, nie przepada).
Żywi się przede wszystkim stworzeniami, które żyją na plaży przy pustyni: żółwiami, skorupiakami, rybami i innymi tego typu. Niegdyś polował również na zwierzęta lądowe, jednak po utracie wzroku w prawym oku robi to rzadko, gdyż nieraz sprawia mu to problem.
.
RELACJE
Offline
Strony: 1
[ Wygenerowano w 0.021 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 922.64 kB (Maksimum: 1.07 MB) ]