Nie jesteś zalogowany na forum.
Strony: 1
Ze względu na występowanie na półwyspie zarówno smoków, jak i ludzi, a także w związku ze zmianami politycznymi, na półwyspie występuje kilka języków jednocześnie.
Medevarski (Md)- język przywieziony na półwysep przez ludzi, główny język urzędowy w królestwie Medevar. Cechuje się dość ostrymi dźwiękami, z powodu swojego brzmienia niektóre smoki o bardziej gadziej budowie pyska mają problem z wymawianiem pewnych głosek, dlatego często zdarza im się mówić ze specyficznym, syczącym akcentem.
Tydrodzki (Td)- nazwany tak na cześć legendarnego założyciela Kirtanu, jest to język, którym posługuje się większość smoków na półwyspie, zarówno tych oficjalnie związanych z Kirtan, jak i zupełnie niezrzeszonych. Tydrodzki cechuje się dużą ilością sykliwych dźwięków i pomruków, dla niewprawionego ucha może brzmieć raczej jak seria powarkiwań niż faktyczny język, jednakże jest on równie złożony, jak Medevarski. Fonetyka ze względu na przystosowanie dla gadzich narządów dźwięku może na początku sprawiać ludziom problem, jednakże po przećwiczeniu wymowy typowy Medevarczyk może bez problemu nauczyć się mówić płynnie po Tydrodzku.
Wspólny uproszczony (Wsp)- język powstały z inicjatywy grup chcących zakończyć wojnę, jest to właściwie Medevarski w wersji uproszczonej dla gadów; Drugi język urzędowy Medevaru, głoski zostały zmiękczone tak, że nawet typowo gadzie smoki nie mają problemu z ich wymówieniem, ponadto do języka wkradają się zwroty z Tydrodzkiego, co dodatkowo ułatwia jaszczurom robotę. Dość często zdarza się, że smoki z Kirtanu posługują się tą mową zamiast czystego Medevarskiego. Młode smoczęta od czasu zakończenia wojny są obowiązkowo uczone tego języka, tak, aby były w stanie porozumieć się bez problemu w Medevarze.
B'uru (Bu)- właściwie to właśnie od nazwy tego języka wzięła się nazwa półwyspu. Mowa używana przez tutejszych pierwotnych ludzkich mieszkańców, w obecnych czasach raczej ginący język, spotykany jedynie w małych osadach, ewentualnie używany przez starszyznę większych aglomeracji. Znacznie różniący się od Medevarskiego, cechuje się miękkimi głoskami.
Nairubo (Nr)- język używany właściwie tylko i wyłącznie przez nomadów na Baenuru. Dość szorstki, nieprzyjemnie brzmiący, w obecnych czasach czasem wplatane są do niego słowa z Medevarskiego ze względu na częste wymiany handlowe z królestwem.
Offline
Strony: 1
[ Wygenerowano w 0.020 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 885.67 kB (Maksimum: 1.02 MB) ]